5 sekretów, które musisz poznać aby tańczyć lepiej

1. Słuchaj muzyki.

Może się to wydawać oczywiste, ale nie każdy, kto chodzi na zajęcia z tańca, to robi. Taniec jest ściśle związany z muzyką, więc aby poczuć taniec, trzeba poczuć muzykę. Słuchając muzyki tanecznej, uczymy się rozpoznawać różne rytmy, co jest podstawą do nauki. Wiele osób, które uczą się tańczyć, nie jest w stanie zwrócić należytej uwagi na rytm muzyczny, ponieważ zbytnio zależy im na śledzeniu kroków, koordynacji z partnerem itd.

2. Dbaj o swoją postawę.

Mówi się, że tancerz może być rozpoznany na ulicy po wyglądzie i posturze, które nabywa poprzez taniec. Aby lepiej tańczyć i mieć świetną prezencję na parkiecie trzeba przyzwyczaić się do przyjmowania prostej postawy z wyprostowanymi plecami. Tancerz ze stylem to taki, któremu udaje się utrzymać tę pozycję podczas wykonywania poszczególnych kroków choreografii.

3. Umiejętność chwytania partnera.

Chociaż może się to wydawać drugorzędną rzeczą. Sposób, w jaki trzymasz się partnera jest bardzo ważny. A przy tym jest to jedna z najbardziej skomplikowanych części. Musisz trzymać partnerkę/ partnera delikatnie, ale wystarczająco mocno, abyście jako całość zrozumieli, co robicie. Musisz nauczyć się prowadzić i być prowadzonym, bez popychania i opierania się, aby połączenie was obu było idealne.

4. Ubierz dobre buty.

Założenie odpowiednich butów jest również ważną kwestią. Wykonanie tańca poprawia się, gdy ubierzesz odpowiednie, elastyczne, wygodne i dobrej jakości buty.

5. Ćwicz, ćwicz i ćwicz.

Możesz nauczyć się tańczyć tylko poprzez praktykę. To tajemnica, która działa najlepiej i jest najważniejsza. Jak w każdej naszej działalności, tylko poprzez praktykę i powtarzalność możemy osiągnąć doskonałość. Jeśli bierzesz lekcje tańca, nie ograniczaj się do szkoły: znajdź miejsce do tańca lub rób to w domu, wybieraj się na imprezy, tańcz kiedy tylko masz na to okazję.

Poprzedni post Tańce indywidualne
Następny post Kraje znane ze swoich słynnych tańców