Tańce indywidualne

Prawdą jest, że taniec z partnerem jest elegancki i zmysłowy, ale taniec samemu również ma swój urok. Z drugiej strony, znalezienie odpowiedniego partnera do tańca może nie być tak łatwe, jak się wydaje. Chcesz poznać poszczególne tańce, które możesz praktykować bez partnera?

Taniec liniowy

Taniec liniowy składa się z wcześniej nauczonej choreografii, w której wszyscy poruszają się identycznie. Zazwyczaj robi się to z muzyką country, chociaż w ostatnich latach obserwuje się wzrost wykorzystania muzyki latynoskiej lub popu do tego typu indywidualnych tańców.

Tańce regionalne

Nikt nie może zaprzeczyć pięknu regionalnych tańców, zwłaszcza gdy towarzyszą im tradycyjne stroje ludowe. Większość z tych tańców może być indywidualna. Każdy z nich zależy od historii i kultury obszaru, na którym są wykonywane.

Step irlandzki.

Ten taniec nie jest tak łatwy, jak się wydaje. Ale to idealny taniec do samodzielnego ćwiczenia. Ma jednak również choreografię grupową. Najlepiej zacząć go ćwiczyć w odpowiednich butach od pierwszej chwili, bo to odgłosy obcasów w tym tańcu są bohaterami. Na piętach znajdują się metalowe płytki, które sprawiają, że buty wydają specyficzny dźwięk.

Poprzedni post Na jakie konkursy taneczne możemy obstawiać zakłady u bukmachera
Następny post 5 sekretów, które musisz poznać aby tańczyć lepiej