Jaka muzyka jest najlepsza do zumby?

Zumba stała się już jedną z ulubionych aktywności sportowych kobiet, które chcą połączyć ćwiczenia z zabawą. Ta forma fitnessu, stworzona przez Alberto Péreza, wykorzystuje różne rytmy latynoamerykańskie, aby zmusić Cię do poruszania ciałem non-stop: podczas jednej sesji zumby możesz stracić do 1500 kalorii. W tym artykule polecamy najlepszą muzykę do Zumby.

1. Aby dowiedzieć się, jaka jest najlepsza muzyka do tańca zumby, musimy wziąć pod uwagę salsę, gatunek muzyczny, który również ma różne podstyle i wykorzystuje rytmiczny wzór kubańskich dźwięków z wpływami jazzu. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli pragniesz bardziej relaksującego treningu Zumby.

2. Merengue: to inspirowany Afryką taniec z Dominikany. Bęben i guayo to jej najbardziej charakterystyczne instrumenty, a Juan Luis Guerra jest jednym z jej największych przedstawicieli. Jeśli więc zdecydujesz się na ten rodzaj muzyki do uprawiania zumby, w Twoim repertuarze nie powinno zabraknąć piosenek takich jak: „La bilirrubina”, „Ojalá que llueva” czy „Yo vivo enamorado”.

3 Cumbia: ten rodzaj muzyki staje się coraz bardziej popularny dzięki swoim chwytliwym rytmom. Pochodzi z Kolumbii i Panamy i jest naprawdę ciekawy, bo choć jego tańce mają silny rdzenny odcisk, rytm jest afrykański, a melodie hiszpańskie. Ten rodzaj muzyki ma też tendencję do bycia nieco spokojniejszym.

4. Reggaeton: jeśli chcesz schudnąć za pomocą zumby, to jest to muzyka dla Ciebie. Wywodzi się z muzyki karaibskiej i latynoamerykańskiej i sprawi, że się spocisz, jak nigdy dotąd. Rytmy reggeaton są znacznie szybsze od tych wymienionych powyżej. Shakira jest jedną z wielkich przedstawicielek reggaetonu, niektóre z jej najbardziej znanych piosenek o największym światowym oddźwięku są mocno inspirowane tym typem muzyki, jak „Loca”, „Rabiosa” czy „Loba”.

5 Samba: to muzyka brazylijska. Taniec samby wymaga dobrego rytmu i dobrej wydolności, gdyż wymaga wielu bardzo szybkich ruchów. Biodra i pośladki bardzo zyskują na ćwiczeniu Zumby do tego typu rytmu, ponieważ dużo się ruszają i dzięki temu są wzmocnione.

Jeśli interesuje Cię kultura latynoska, to koniecznie zajrzyj również na https://www.buenos.pl, gdzie znajdziesz informacje o kulturze, podróżach i gastronomii ameryki łacińskiej!

 

Poprzedni post O śpiewaniu karaoke – czy to jest trudne?
Następny post Czym jest terapia zwana Ajurweda?