Czym jest salsa?

Salsa jest jednym z najbardziej popularnych latynoamerykańskich tańców towarzyskich. Jest tańczona do muzyki o tej samej nazwie. Jest to taniec nie tylko dla par, może być również tańczony solo. Został on stworzony przez Portorykańczyków, Kubańczyków i innych Latynoskich Amerykanów. Kroki salsy mają wpływy afrykańskie i europejskie.

Pochodzenie salsy

Termin salsa jako gatunek muzyczno-taneczny stał się popularny w Nowym Jorku pod koniec lat sześćdziesiątych. Początkowo termin ten odnosił się do szerokiej gamy rytmów o afrykańskich korzeniach pochodzących z Karaibów hiszpańskich. Salsa jest wynikiem połączenia tych wszystkich afro-karaibskich rytmów.

Głownie wpływ na salse ma kubański son, po którym odziedziczyła swój rytm. Na salsę wpływają również mambo, chachachá, guaracha, rumba, bomba, plena i merengue.

Dziś salsa ma różne style pochodzące z regionów, w których ten gatunek się rozwinął. Istnieje podstawowy krok wspólny dla wszystkich stylów, ale każdy styl salsy ma swój własny sposób tańczenia i wykonywania kroków.
Styl salsy można rozpoznać po szybkości tańca lub po sposobie trzymania swojego partnera.

Zobacz też:

Kraje znane ze swoich słynnych tańców