Czym jest salsa?

Salsa jest jednym z najbardziej popularnych latynoamerykańskich tańców towarzyskich. Jest tańczona do muzyki o tej samej nazwie. Jest to taniec nie tylko dla par, może być również tańczony solo. Został on stworzony przez Portorykańczyków, Kubańczyków i innych Latynoskich Amerykanów. Kroki salsy mają wpływy afrykańskie i europejskie.

Pochodzenie salsy

Termin salsa jako gatunek muzyczno-taneczny stał się popularny w Nowym Jorku pod koniec lat sześćdziesiątych. Początkowo termin ten odnosił się do szerokiej gamy rytmów o afrykańskich korzeniach pochodzących z Karaibów hiszpańskich. Salsa jest wynikiem połączenia tych wszystkich afro-karaibskich rytmów.

Głownie wpływ na salse ma kubański son, po którym odziedziczyła swój rytm. Na salsę wpływają również mambo, chachachá, guaracha, rumba, bomba, plena i merengue.

Dziś salsa ma różne style pochodzące z regionów, w których ten gatunek się rozwinął. Istnieje podstawowy krok wspólny dla wszystkich stylów, ale każdy styl salsy ma swój własny sposób tańczenia i wykonywania kroków.
Styl salsy można rozpoznać po szybkości tańca lub po sposobie trzymania swojego partnera.

Poprzedni post Kraje znane ze swoich słynnych tańców
Następny post Jaki rodzaj tańca wybrać do praktykowania?