O śpiewaniu karaoke – czy to jest trudne?

Znane wszystkim karaoke to forma zabawy muzycznej, która pochodzi z Japonii. Karaoke polega na śpiewaniu różnych kawałków muzycznych. Oczywiście z podkładem, a więc w tle z linią muzyczną. Nie można zapominać także o czytanym tekstem muzycznym wyświetlanym na telewizorze.

O karaoke

Karaoke kojarzy się tylko i wyłącznie z świetną zabawą. Wszystkie imprezy organizowane w klubach wypełnia świetna zabawa przy karaoke. Ale nie zawsze musisz się wybierać do klubu, by świetnie się bawić przy karaoke. W internecie jest do kupienia cały zestaw do karaoke, który jest wykorzystamy w domu, a nawet możesz go wykorzystać na domówce.

Co zawiera kompletny zestaw do karaoke?

 • mikrofon bezprzewodowy,
 • baza odbiorcza,
 • program do muzyki,
 • głośniki.

Jakie są najczęściej śpiewane piosenki przy karaoke?

Z reguły osoby biorące udział w zabawie, wybierają piosenki polskich wykonawców, ale również wybierane są zagraniczne kawałki. Są to piosenki znane i lubiane przez słuchaczy. Jakie piosenki wybieramy? Te, które m.in. przez portal www.nasalonach.pl zostały uznane za najbardziej ponadczasowe:

 1. Edyta Górniak – Kolorowy wiatr
 2. Sanah – Szampan
 3. Bajm – Ta sama chwila
 4. Dawid Podsiadło
 5. Abba – Dancing Queen
 6. George Michael – Careless Whispe
 7. Witney Houston – I wanna Dance With Somebody

Bez wątpienia karaoke jest świetną formą rozrywki i nie ma w tym nic dziwnego, muzyka jest częścią naszego życia. Karaoke daje poznać się od strony scenicznej, pozwala poczuć się nam jak prawdziwi artyści, a śpiewanie wielkich hitów jest czymś  wyjątkowym. Śpiewanie coverów w formie karaoke może być świetnym pomysłem do nauki śpiewu. Nie wiele osób decyduje się na pobieranie prywatnych lekcji, więc karaoke może być świetną alternatywą nauki śpiewu.

Karaoke jest o wiele tańsze niż lekcje śpiewu, a przy tej formie rozrywki również ćwiczymy głos. Do karaoke możesz użyć aplikacji do nauki śpiewu, które ci pozwolą zabłysnąć przed przyjaciółmi.

Jaką aplikacje karaoke więc wybrać?

 • pierwszą z nich jest całkowicie za darmo SingPlay, gdzie to Ty decydujesz jakie utwory wybierasz ze swojej biblioteczki,
 • kolejną jest Smule: Sing Karaoke & Record Your Favorite Songs, ta aplikacja pozwala na śpiewanie z innymi ludźmi online. Ta apka jednak kosztuje na miesiąc 7,99 złotych.

Pamiętaj więc, aby nie zamykać się na siebie. Po prostu pośpiewaj ze znajomymi, ponieważ śpiewać każdy może nawet jak to mówił Jerzy Stuhr: „Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej” i warto to wykorzystać i spróbować swoich sił.

Poprzedni post Taniec jako sposób pomagający zapobiegać żylakom
Następny post Jaka muzyka jest najlepsza do zumby?