Taniec jako alternatywa dla siłowni? Zalety tańca

Korzyści z tańca.

Taniec jest dobry dla zdrowia serca. Według badań przeprowadzonych przez AUT University w Auckland (Nowa Zelandia), taniec zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia jako forma ćwiczeń aerobowych, ponieważ zwiększa wydajność serca. Taniec jako ćwiczenie jest świetną alternatywą dla regularnych ćwiczeń, takich jak jazda na rowerze, spacery czy aerobik.

Taniec jest również idealny do poprawy postawy ciała i zwiększenia siły kości i mięśni przy jednoczesnej poprawie koordynacji i równowagi. Nie tylko będziesz ćwiczyć poprzez taniec, ale także nauczysz się nowych umiejętności i odkryjesz nowe horyzonty, zyskując pewność siebie i ciesząc się ulubioną muzyką.

Poza tym, poznasz nowych ludzi – tak naprawdę, zatańczysz z niektórymi z nich! Pary często się zmieniają, więc nie musisz się martwić, że zostaniesz postawiony przed kimś, kto nie przestanie ci deptać palców.

Musisz tylko odłożyć swoją nieśmiałość na bok i dać się porwać rytmowi. Jogging w rytm fokstrota jest na pewno co najmniej tak atrakcyjny, jak maszyna do wiosłowania, bieżnia lub trening siłowy a także może pomóc stracić dodatkowe kilogramy.

Tańce indywidualne

Jak zacząć?

Noś wygodne ubrania, abyś mógł się swobodnie poruszać i nie był ograniczony w ruchach. Jeśli wybierzesz balet, będziesz potrzebował bardziej specyficznego stroju. Unikaj również noszenia biżuterii, która może zaplątać się w ubraniu lub uszkodzić skórę.

Zapytaj o rodzaj podłogi, na której będą odbywały się zajęcia, ponieważ podłoga podestowa zwykle oferuje większy komfort i zmniejsza negatywny wpływ na ciało. Wybierz spokojne i wygodne otoczenie, w którym nauczyciel pozwoli ci być sobą, a jednocześnie wyznaczy ci cele. Nauczyciel poprowadzi Cię przez podstawy postawy, chwytu, rytmu, techniki, stylu i pracy z nogami, aby dać Ci dobry fundament, na którym możesz budować i rozwijać się dalej.

Poprzedni post Jaki rodzaj tańca wybrać do praktykowania?
Następny post Uzdrowienie poprzez taniec

Jeden komentarz w temacie “Taniec jako alternatywa dla siłowni? Zalety tańca

  1. Nie powiedziałbym że taniec to alternatywa dla siłowni. Tańcząc nie uzywamy wszystkich mięśni.

Dodaj komentarz