Wielkanocny Hopp Egg, a więc taniec między jajkami

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, i choć te święta, podobnie do zeszłorocznych, mogą być spędzane w odseparowaniu od najbliższych, to warto umilić sobie czas zabawami i tradycjami Wielkanocnymi, z których wiele można wykonać razem z rodziną nawet za pomocą rozmowy wideo przez telefon czy komputer.

Taneczne zabawy Wielkanocne

Hopp Egg, czyli taniec między jajkami. To zabawa skierowana zarówno do dorosłych, jak i dzieci. Wystarczy rozłożyć na podłodze od kilkunastu do kilkudziesięciu ugotowanych jaj (w zależności od rozmiaru pomieszczenia) i następnie w parach tańczyć kilka minut tak, by stłuc jak najmniejszą ilość jajek. Uznaje się, że para która tego dokona najlepiej wkrótce zawrze związek małżeński, albo spłodzi potomstwo. Takich aktywnych aktywności sportowych, które związane są ze sportem i tańcem więcej znajdziemy pod adresem https://www.facepalm.pl.

Poszukiwanie czekoladowych jajek. To jedna z chyba najpopularniejszych zabaw. Kojarzona jest z świętami obchodzonymi w Wielkiej Brytanii i USA. Wystarczy ukryć w domu lub w ogrodzie kilka do kilkunastu czekoladowych jajek i następnie zachęcić dzieci i dorosłych do poszukiwania ich. Warto, by osoba która schowała wcześniej jajka podpowiadała poszukującym za pomocą haseł „ciepło” i „zimno”, lub jakichkolwiek wcześniej ustalonych.

Inne zabawy na Wielkanoc

Waletka, to zabawa polegająca na zbijaniu wcześniej ugotowanych na twardo jajek z przeciwnikami przy stole. Osoba, której jajko jest w najlepszym, nienaruszonym stanie, wygrywa. Stłuczone jajka najlepiej jak najszybciej zjeść!

Obecne czasy są szczególnie trudne, ale warto pamiętać, że okres świąteczny ma za zadanie nie tylko kultywowanie wyznawanej religii, ale także dać moment wytchnienia i relaksu. Warto w tym czasie skorzystać z dobrego jedzenia i najzwyczajniej dobrze się bawić.

Poprzedni post Naucz się tańczyć na obozie tanecznym
Następny post Taniec jako sposób pomagający zapobiegać żylakom