Taniec i inne aktywności w domu

taniec

Aktualnie ciężko jest zadbać o własną kondycję, pomimo tylu istniejących miejsc, gdzie moglibyśmy ją rozwijać. Wiele siłowni, basenów czy boisk zostało zamkniętych, a tym samym ukrócono nasze możliwości sportowe. Niestety pandemia nam to utrudnia, ponieważ wpływa niemal na każdy aspekt naszego życia. Nawet jeśli mamy szansę wybrać się, przykładowo, na siłownię, to ryzyko zarażenia koronawirusem od razu wzrasta.

W najgorszej sytuacji są ci, których covid już dopadł i w walce o dobro własne oraz innych, zmuszeni są do zamknięcia w domach. A jeśli wcześniej sport był ich drugim życiem, to zdecydowanie mogą czuć się „uziemieni”. Takie warunki sprzyjają siedzącemu trybowi życia. Oprócz tego może brakować nam odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń, a to sprawi, że jakiekolwiek formy aktywności fizycznej będą nas tylko frustrować. Poza tym kwarantanna obejmuje zazwyczaj kilka tygodni, a to już wystarczający okres czasu, by nabrać kilka nadprogramowych kilogramów albo utracić wcześniejszą formę. Dlatego w ciągu kwarantanny warto monitorować swoją aktywność fizyczną.

Nawet jeżeli ma to być tylko dodatkowy spacer po schodach czy spontaniczny taniec, to już robimy mały krok w stronę lepszego zdrowia. Podczas pandemii należy szczególnie dbać o swoją odporność. Maseczki oraz płyn do dezynfekcji rąk to podstawowe niezbędniki, bez których lepiej nie ruszać się z domu. Jednak są to głównie wskazówki dla ludzi zdrowych lub przechodzących covid bezobjawowo, bo chorzy mają prawo doświadczać dokuczliwych symptomów wirusa. To normalne, że nie mają wtedy ani siły, ani ochoty na dodatkowe ćwiczenia. Przede wszystkim trzeba pamiętać o działaniu w zgodzie ze swoim organizmem.

Zapoznaj się z tym, jak dbać o kondycję swoich nóg; z www.nogi.pl będziesz mogła tańczyć przez całą noc.

Poprzedni post Taniec jako świetna pomoc w odchudzaniu
Następny post Naucz się tańczyć na obozie tanecznym