Kraje znane ze swoich słynnych tańców

Jedną z największych przyjemności w podróżowaniu jest możliwość poznawania lokalnej kultury i tradycji, takich jak tradycyjna muzyka i taniec, od „Jarabe Tapatío” w Meksyku, po elegancki balet w Rosji.

Czym jest choreoterapia?

Oto pięć krajów słynących z tańców ludowych:

Meksyk.

Chociaż Meksyk posiada różne tańce ludowe w każdym z jego stanów, „Jarabe Tapatío” jest jednym z najbardziej uznanych tańców narodowych. Ten taniec ma elementy, które pozwalają każdemu uczestnikowi identyfikować się z krajem, w którym się urodził. Muzyka „mariachi”, rytmiczne „zapateo” i kolory flagi przedstawione na wymachiwanej spódnicy, czynią taniec jednym z najbardziej lubianych przedstawień w Jalisco i w całym Meksyku.

Brazylia.

Samba to elektryzujący i rytmiczny taniec pochodzący z Brazylii, jest jednym z najbardziej praktykowanych w Sao Paulo, Rio de Janeiro, Salwadorze i Recife. Jeśli odwiedzisz ten egzotyczny kraj w sezonie karnawałowym, będziesz otoczony przez tancerzy Samby, którzy zarażą Cię swoją radością.

Rosja.

Jeśli planujesz wkrótce odwiedzić Rosję, nie możesz przegapić zakupu biletów na słynny „Bolshoi Ballet”.

Hiszpania.

Flamenco jest tańcem, który ma ponad 100 lat i jest nadal powszechnie praktykowany, szczególnie w Hiszpanii, w ojczyźnie Flamenco. Rok w roku w Sewilli odbywa się jeden z największych festiwali flamenco na świecie, na którym prezentowane są nie tylko najlepsze tancerki, ale także najlepsi muzycy, tacy jak Nino Ricardo, słynny gitarzysta flamenco.

Poprzedni post 5 sekretów, które musisz poznać aby tańczyć lepiej
Następny post Czym jest salsa?