Jaki rodzaj tańca wybrać do praktykowania?

Jaki rodzaj tańca powinienem wybrać?

Taniec towarzyski to dobry początek, by poczuć korzyści z tańca. Obejmuje on klasyczne style, takie jak walc, tango, quickstep i fokstrot, które być może widziałeś i polubiłeś.

Czym jest salsa?

Podobną alternatywą jest taniec towarzyski latynoamerykański, z nieco szybszym rytmem i ruchami bioder, które dodawane są do ruchów klasycznych. W ramach tańca towarzyskiego latynoskiego nauczysz się bajecznych tańców, takich jak chachachá, jive, samba czy rumba. Chociaż zaletą rozpoczynania od dowolnego stylu tańca towarzyskiego jest to, że daje świetny przegląd tańca klasycznego i wyobrażenie o typie stylu, który może Ci się spodobać. Ponadto, jeśli zostaniesz zaproszony do tańca na imprezie lub wydarzeniu, będziesz mógł się pochwalić, jak dobrze sobie radzisz! Alternatywnie, można zainteresować się w rytmach latynoamerykańskich z salsą. Ta ogólnoświatowa forma tańca stała się bardzo popularna. Wdzięk i energia tego stylu łączy w sobie styl afro-karaibski i latynoski.

Nie musisz wybierać klasycznego wariantu. Taniec współczesny jest zazwyczaj bardziej swobodny, co pozwala na zatańczenie tak, jak potrafisz. Taniec uliczny obejmuje ruchy, które ewoluowały w środowiskach miejskich i dyskotekach, takie jak hip-hop, break dance czy popping. Jest też nowoczesny taniec jazzowy, z wieloma skokami i zwrotami, który sprawi, że będziesz trenował całe swoje ciało!

Poprzedni post Czym jest salsa?
Następny post Taniec jako alternatywa dla siłowni? Zalety tańca